Oddziały przedszkolne - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Oddziały przedszkolne

Od kilku lat przy naszej szkole działają oddziały przedszkolne, w tym również oddziały integracyjne, przygotowujące dzieci do podjęcia nauki.

Oddziały „zerowe” dysponują trzema, przestronnymi salami, które znajdują się w segmencie D, na drugim piętrze. Każda z sal wyposażona jest w pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne dla dzieci. Mamy również kąciki tematyczne i przestrzeń do odpoczynku dla dzieci. Do sal przylegają szatnie.

W naszych oddziałach przedszkolnych dzieci realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o pedagogikę F. Froebla oraz Plan Daltoński. W ciągu tygodnia dzieci realizują następujące zajęcia:
• poranne koło wg Pedagogiki F. Froebla – codziennie,
• kąciki froeblowskie – 4 razy w tygodniu,
• Plan Daltoński – codziennie,
• język angielski – 2 razy w tygodniu,
• religia – 2 razy w tygodniu (na wniosek rodzica),
• pływanie – raz w tygodniu,
• cykliczne zajęcia w pracowni kuchennej,
• cykliczne zajęcia w pracowni garncarskiej,
• cykliczne zajęcia w pracowni krawieckiej.
• gry i zabawy sportowe na szkolnym placu zabaw.

Dzieci, na życzenie Rodziców, mogą również korzystać z dodatkowo płatnych zajęć, takich jak: taniec, robotyka. Wychowankowie z naszych oddziałów przedszkolnych intensywnie włączani są w życie szkoły. Uczestniczą w uroczystościach, konkursach realizowanych w szkole, jednocześnie integrując się oraz poznając nauczycieli i starszych uczniów.

Dzieci z oddziałów „zerowych” wspierane są przez zespół psychologiczno-pedagogiczny (psycholog, logopeda, pedagog specjalny) na terenie szkoły.

Działamy według ramowego rozkład dnia:

6.00 – 8.00 Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci;
8.00 – 8.25 Zajęcia poranne, gimnastyka;
8.25 – 8.30 Przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne;
8.30 – 8.50 Śniadanie;
8.50 – 11.00 Edukacja przedszkolna, poranne koło, kąciki froeblowskie, zajęcia dodatkowe wg planu zajęć, zajęcia na świeżym powietrzu;
11.00 – 11.30 Przygotowanie do obiadu – czynności higieniczne;
11.30 – 12.30 Obiad;
12.30 – 13.00 Relaksacja przy muzyce lub książce;
13.00 – 14.00 Edukacja przedszkolna, zajęcia dodatkowe wg planu zajęć, zajęcia na świeżym powietrzu;
14.00 – 14.15 Przygotowania do podwieczorku – czynności higieniczne;
14.15 – 14.45 Podwieczorek;
14.45 – 17.00 Zajęcia swobodne w kącikach zainteresowań, zajęcia dodatkowe, rozchodzenie się dzieci.