Integracja - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

logotyp integracji

Klasy integracyjne w naszej szkole

Od 1997 r. w naszej szkole funkcjonują klasy integracyjne, których istotą jest wspólna nauka dzieci pełnosprawnych razem z rówieśnikami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nasza placówka była drugą szkołą podstawową na terenie Lublina, która podjęła się utworzenia oddziałów integracyjnych. Od tego momentu zyskaliśmy renomę szkoły, która bardzo dobrze realizuję ideę integracji, osiągając wysokie wyniki zarówno w sferze dydaktycznej, jak i wychowawczej. Uczniowie z klas integracyjnych aktywnie uczestniczą w życiu społeczności szkolnej, odnoszą sukcesy sportowe i naukowe. Wśród absolwentów mamy licznych laureatów konkursów przedmiotowych oraz sportowych.

Oddziały integracyjne liczą maksymalnie do 20 uczniów, w tym do 5 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Pozostałą grupę stanowią dzieci pełnosprawne, które są dobrym wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników z niepełnosprawnością. Do każdej z klas integracyjnych zatrudniony jest dodatkowy nauczyciel współorganizujący kształcenie, którego zadaniem jest wspieranie w nauce uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Uczniom niepełnosprawnym, poza pomocą nauczyciela specjalisty, przysługuje również wsparcie w postaci zajęć rewalidacyjnych realizowanych w wymiarze 2 godzin tygodniowo. W szkole oferujemy następujące rodzaje zajęć rewalidacyjnych:

• zajęcia logopedyczne
  • zajęcia rozwijające wszechstronny rozwój ucznia
  • zajęcia integracji sensorycznej
  • zajęcia z psychologiem.

Aktualności z integracji