Szkoły ponadpodstawowe - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek określa m.in.:

• sposób przeliczania na punkty rekrutacyjne wyników egzaminu ósmoklasisty,
  • sposób przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych,
  • ilość punktów za świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem i za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej,
  • ilość punktów za uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w zawodach wiedzy na poszczególnych szczeblach,

* * * * * * * * * *

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz terminy składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 określa Zarządzenie nr 11 p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty wraz z załącznikiem nr 1.

* * * * * * * * * *

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 określa Zarządzenie nr 25 Lubelskiego Kuratora Oświaty wraz z załącznikiem.

* * * * * * * * * *

Na stronie Lubelskiego Kuratorium Oświaty zamieszczony jest informator o szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

* * * * * * * * * *

Na oficjalnym portalu miasta Lublin przedstawiona jest oferta edukacyjna szkół zawodowych prowadzonych przez miasto Lublin na rok szkolny 2024/2025.

* * * * * * * * * *

Strona internetowa rekrutacji elektronicznej dla uczniów szkół podstawowych.