Klasy pierwsze - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Rekrutacja do klas pierwszych

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

Zgłoszenia i rekrutacja dzieci do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 odbywa się za pośrednictwem systemu elektronicznego:

Zapisy do klas I szkół podstawowych prowadzone są dwuetapowo:

1. Zgłoszenia do szkół z określonym obwodem – dla kandydatów, którzy podejmą naukę w szkole, w obwodzie, której zamieszkują. Zgłoszenie odbywa się na wniosek (wniosek zgłoszeniowy) złożony przez rodzica w terminie od 26 lutego 2024 do 11 marca 2024 r.

2. Rekrutacja:
  • na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu do klas ogólnodostępnych,
  • do oddziałów integracyjnych (miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego),
  • do oddziału sportowego.

Rekrutacja odbywa się na wniosek rodzica (wniosek rekrutacyjny) złożony w szkole pierwszego wyboru w terminie od 19 marca 2024 r. do 26 marca 2024 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń i rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych dostępne są na stronie Urzędu Miasta.