Akredytacja Erasmus+ - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Akredytacja Erasmus+

logotyp projektu erasmus

Akredytacja Erasmus+ dla naszej szkoły

W styczniu 2023 roku Narodowa Agencja Programu Erasmus+ opublikowała wyniki konkursu wniosków złożonych do 19 października 2022 r. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie zwycięskich szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie, która otrzymała Akredytację Erasmus+ w sektorze Edukacja Szkolna Akcja 1 na pięć lat, tzn. od roku 2023 do roku 2027.

Do konkursu wniosków w ramach akcji KA120-SCH w programie Erasmus+ w październiku 2022 roku przystąpiło 456 szkół z całej Polski, z czego Akredytację otrzymało 208 placówek, w tym nasza szkoła jako jedyna z Lublina. Przyznanie Akredytacji oznacza, że eksperci Narodowej Agencji uznali, iż cele, działania i pomysły na rozwój naszej placówki opisane w projekcie są przemyślane i dobrze zaplanowanie. Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus bez konieczności aplikowania w kolejnych latach. Udział w projekcie wiąże się z ogromnymi korzyściami dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie w ramach mobilności wezmą udział w międzynarodowych wymianach, podczas których będą doskonalić języki obce i realizować różne zadania projektowe. Natomiast kadra pedagogiczna i pracownicy będą podnosili swoje kompetencje poprzez udział w kursach językowych, metodycznych szkoleniach międzynarodowych oraz podczas obserwacji pracy szkół partnerskich.

Autorkami projektu, a zarazem jego koordynatorkami są panie Joanna Filipowicz-Adamowicz i Agnieszka Goliszek.

Uwaga!

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Aktualności Erasmus+