Scena szkolna - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Scena szkolna

logotyp sceny szkolnej

Słów kilka o grupie teatralnej "Młodzi zdolni"

Grupa teatralna istnieje od 2013 roku. Tworzą ją uczniowie różnych klas – od najmłodszych po najstarsze. Inscenizacje wystawiane przez młodych artystów są ozdobą szkolnych uroczystości. Corocznie uświetniają takie okazje jak Święto Niepodległości, Święto Szkoły, Dzień Otwarty Szkoły, szkolny festyn czy uroczystość zakończenia roku szkolnego.

grupa uczniów na scenie szkolnego teatru podczas występu

Uczniowie tworzący grupę pracują pod kierunkiem nauczycieli: pani Marzeny Wróblewskiej, pani Małgorzaty Piaseckiej, pani Marzanny Pogonowskiej. Wsparciem technicznym służy pan Ireneusz Kurasiewicz. Z grupą współpracuje także pani Ewa Pawłowska-Pecka.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji.

O teatrze "Flying 11"

„Flying 11” jest szkolnym teatrem anglojęzycznym. Powstał w roku 2009 w Gimnazjum nr 11 z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego, pani Agnieszki Adamczyk i pani Agnieszki Goliszek.

uczniowie-aktorzy szkolnego teatru anglojęzycznego

Od początku działalności zespół teatralny współpracował z nauczycielami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 28, a po połączeniu szkół kontynuuje swoją działalność. Teatr ten rozwija nie tylko umiejętności językowe i sceniczne uczniów. Doskonale integruje dzieci i młodzież we wspólnym działaniu, pomaga rozwijać przyjaźnie, w pozytywny sposób rozładowuje energię, uczy i bawi. Swoimi spektaklami uświetnia uroczystości szkolne i święta. W ciągu swojej działalności teatr „Flying 11” wystawił kilkanaście sztuk w wielu wersjach. Były to zarówno klasyki literatury brytyjskiej, jak i komediowe wersje bajek oraz przedstawienia oparte na scenariuszach autorskich nauczycieli i uczniów.

A oto tytuły wystawionych sztuk:

• “Romeo and Juliet”,
  • “The Canterville Ghost”,
  • “The Christmas Carol”,
  • “Beauty and the Beast”,
  • “Sleeping Beauty”,
  • “Little Red Riding Hood”,
  • “The story of Saint Valentine”,
  • “Jesus is Born”,
  • “Hotel Splendido”,
  • “Alladin”,
  • “Cindarella”,
  • “Snow Com Queen”,
  • “Snow White”,
  • “Hamlet”,
  • “School From Students’ View”,
  • “Summer Holidays”,
  • “The Little Fighter”.

Sukcesy teatru “Flying 11”:

• I miejsce w III Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku angielskim,
  • II miejsce w IV Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku angielskim,
  • I miejsce w V Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku angielskim,
  • wyróżnienia dla najlepszych aktorów w V Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku angielskim,
  • wyróżnienie dla przestawienia „Hamlet” w Ogólnopolskim Przeglądzie Szekspirowskim w Języku Angielskim,
  • wyróżnienie dla przestawienia „Romeo i Julia” w Ogólnopolskim Przeglądzie Szekspirowskim w Języku Angielskim,
  • wyróżnienie za najlepsza grę aktorską dla Konrada Wydry w Ogólnopolskim Przeglądzie Szekspirowskim w Języku Angielskim.