Zwycięstwo w 23. Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i  Młodzieżowych – Festiwalu Najciekawszych Widowisk - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Sukces
Tag img 02.05.2024, 22:15

Z radością informujemy, że grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie otrzymała pierwszą nagrodę w 23. Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Festiwalu Najciekawszych Widowisk, w kategorii Teatry Dziecięce, za spektakl pt. „W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie”, w reżyserii p. Agnieszki Adamczyk i p. Małgorzaty Piaseckiej.

grupa teatralna wraz z opiekunkami

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Finał konkursu odbył się w dniach 23-25 kwietnia 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. W ciągu trzech dni, na scenie zaprezentowało się 28 grup teatralnych z całego województwa lubelskiego.

Gratulujemy tego ogromnego sukcesu całemu zespołowi w składzie: Carmen Pałaszewska z klasy 7E, Weronika Gadzała z klasy 7A – skrzypce, Maria Gałat, Hanna Garbacz, Viktoria Gembała, Wiktor Kluziak, Wojciech Michalczuk, Mateusz Moroziewicz, Bartosz Panasiuk, Maeve Rayan, Marta Rybak, Igor Walczuk, Gabriela Woszuk i Karolina Wójtowicz z klasy 6F.

Scenariusz przedstawienia został oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w naszej szkole - powstanie pierwszej klasy integracyjnej oraz sportowe osiągnięcia naszego ucznia zmagającego się z MPD. Porusza wciąż aktualny problem trudności w przełamywaniu barier spowodowanych innością między dziećmi, m.in. niepełnosprawnością fizyczną czy intelektualną, która jest powodem wykluczenia, niezrozumienia przez otoczenie. Tytuł przedstawienia "W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie…" - łączy ze sobą czas odległy i dzisiejszy, wskazuje, że nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach, jesteśmy w stanie przekraczać swoje słabości, pokonać wszelkie trudności i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Protokół z obrad jury 23. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - Festiwalu Najciekawszych Widowisk.

Przegląd teatralny w Świdniku.

Zobacz spektakl "W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie…"