Zajęcia kulinarne "Mały kucharz" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy "0"
Tag img 11.04.2024, 23:15

Zajęcia kulinarne "Mały kucharz"

Gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły.

kroimy owoce na sałatkę owocową

Gotowanie ma moc zmniejszania stresu i lęku. Ponadto uczy dzieci nie tylko tak ważnej samoobsługi, ale chyba jeszcze ważniejszej samodzielności w zaspokajaniu podstawowych potrzeb żywieniowych. Uczestnictwo w zajęciach „Mały kucharz” w pracowni kulinarnej organizowanych od lutego do kwietnia w ramach promocji szkoły dobiegły końca. Zajęcia kulinarne pozytywnie wpłynęły na samopoczucie przedszkolaków, (co wiemy od nich i ich rodziców), dodały im wiary we własne możliwości. Wspólne gotowanie pomogło nauczyć, w jaki sposób rola każdego dziecka jest ważna do osiągnięcia wspólnego celu. Zapraszamy do fotogalerii.

Informację przygotowały i zajęcia prowadziły: Katarzyna Kaczor i Edyta Krawczyk.