XV Wojewódzki Konkurs Informatyczny „Mistrz Komputera” – podsumowanie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Konkursy
Tag img 19.04.2024, 23:15

XV Wojewódzki Konkurs Informatyczny „Mistrz Komputera” – podsumowanie

18 kwietnia 2024 roku odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera” dla uczniów szkół podstawowych.

prowadzący i goście spotkania

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.

Dzięki życzliwości władz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie spotkanie miało miejsce w gmachu Uczelni. Gospodarzy reprezentowali m.in.:
• Prorektor ds. ogólnych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna,
• Dziekan kierunku Informatyka - Pani dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska.

Konkurs został objęty patronatem naukowym przez:
• Rektora Politechniki Lubelskiej - Pana prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera,
• Rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji – Panią Marię Mazur.

Patronat honorowy sprawowali:
• Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk,
• Lubelski Kurator Oświaty Pan Tomasz Szabłowski,
• Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski,
• Wojewoda lubelski Pan Krzysztof Komorski,
• Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin.

Patronat medialny sprawowali:
• TVP3 oddział Lublin
• Radio Lublin

W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście m.in.:
• Pan Arkadiusz Gałązkę - Dyrektor Lubelskiego Centrum Innowacji Technologicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego,
• Pani Iwona Szymczyk - Wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie,
• Pan Wojciech Kulik - Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego i ECDL oddział Lublin,
• Pan Piotr Szymański – Kierownik Działu Doskonalenia Doradztwa i Organizacji Szkoleń Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
• Pani Anna Świć - Ambasadorka EduSense, Ekspertka EduAkcji, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej,
• Pan Cezary Wawrzczak - Wicedyrektor Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Informacje dotyczące XV edycji konkursu:

• Działania tegorocznej edycji konkursu z ramienia Organizatorów koordynowały Panie:
- Hanna Głos - doradca metodyczny LSCDN, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie,
- Anna Jałowińska - nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie,
• Pytania konkursowe opracował zespół nauczycieli pod kierunkiem Pani Hanny Głos: P. Jolanta Jurkowska i P. Waldemar Stoczkowski,
• Platformę Moodle do II etapu konkursu przygotował Pan Marcin Stelmaszczuk z LSCDN, a pytania zamieścił Pan Waldemar Stoczkowski,
• Komisja konkursowa powołana przez Dyrektora LSCDN pracowała w składzie:
- Hanna Głos - nauczyciel SP nr 2 w Lublinie,
- Bożena Jarmuł – nauczyciel Zespołu Szkół Energetycznych w Lublinie,
- Anna Jałowińska – nauczyciel SP nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie,
- Jolanta Jurkowska - nauczyciel SP nr 3 w Lublinie,
- Katarzyna Pruchniak – nauczyciel SP nr2 w Lublinie,
- Barbara Turska - doradca metodyczny techniki i informatyki,
- Waldemar Stoczkowski - nauczyciel ZS nr 1 w Lublinie.

Do konkursu przystąpiło 57 szkół z województwa lubelskiego.
• W I etapie – szkolnym, wzięło udział 503 uczniów.
• W II etapie – międzyszkolnym, uczestniczyło 99 uczniów z których wyłoniliśmy 33 najlepszych.
• W III etapie – wojewódzkim brało udział 32 uczniów z 25 szkól z których komisja wyłoniła – 3 laureatów w tym Mistrza Komputera, dwóch Wicemistrzów i 29 finalistów (lista w załączniku). Tych właśnie uczniów mieliśmy przyjemność gościć wraz z nauczycielami i rodzicami na uroczystości.

Wszyscy wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a ich nauczyciele podziękowania. Fundatorami nagród dla, laureatów i finalistów byli:
• Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie i Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie,
• Dyrektor Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
• Urząd Miasta Lublin,
• Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin,
• Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie,
• Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej EduSens którą reprezentuje Pani Anna Świć,
• Firma ubezpieczeniowa Pani Anny Obrusiewicz.

Po uroczystym otwarciu i wręczeniu nagród odbyły się warsztaty dla uczniów prowadzone przez Panią Annę Świć na temat „Programowanie z wykorzystaniem długopisów 3D i Ozobotów” oraz spotkanie dla nauczycieli z Panią dziekan dr inż. Michaliną Gryniewicz-Jaworską na temat „Wdrażanie sztucznej inteligencji w nauczaniu: Praktyczne strategie i zastosowania w edukacji”.
Na zakończenie uroczystości na wszystkich uczestników czekała miła, słodka niespodzianka od organizatorów konkursu – tort urodzinowy.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i ich nauczycielom. Dziękujemy wszystkim za współpracę.