XIV Bieg Papieski - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Sport
Tag img 22.10.2023, 18:30

XIV Bieg Papieski

W dniu 16 października 2023 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w XIV Biegu Papieskim. Impreza zorganizowana została dla tych, którzy chcieli „na sportowo” upamiętnić 45. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II.

XIV Bieg Papieski

16 października 1978 roku Konklawe Kardynalskie wybrało w Watykanie kardynała Karola Wojtyłę na Papieża, który przyjął imię Jana Paweł II. Od wielu lat tego dnia obchodzony jest w Polsce Dzień Papieski. Start i meta dla wszystkich kategorii wiekowych wyznaczone były na boisku Szkoły Podstawowej nr 31, na Bronowicach. Dla każdej kategorii wiekowej określono trasę z przebiegiem i długością odcinka.
Bieg Papieski, organizowany na terenie lubelskiej dzielnicy Bronowice, jest hołdem złożonym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II – jednemu z najwybitniejszych Polaków oraz wielkiemu miłośnikowi dzieci i młodzieży.