Wyjście do teatru na spektakl „Roszpunka” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy I-III
Tag img 11.04.2024, 12:45

Wyjście do teatru na spektakl „Roszpunka”

Dnia 9 kwietnia klasy 1A, 1E i 3E uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Roszpunka".

aktorzy z teatru wrocławskiego podczas spektaklu

Spektakl w reżyserii Kamila Kulda odbył się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczniowie na scenie mogli podziwiać aktorów Teatru Wrocławskiego In-Art.

Spotkanie dzieci z teatrem stanowi ważny aspekt w poznaniu różnych kręgów kultury, języka i literatury. Ponadto uwrażliwia na piękno, a także podnosi kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki oraz zachowania poprzez uczestnictwo w przedstawieniach.

Serdecznie dziękujemy aktorom oraz osobom, które przyczyniły się do powstania tak wspaniałego spektaklu.

Wychowawcy
Informację przygotowała: Paulina Majak