Wiosenne działania Motylków z grupy 0B - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy "0"
Tag img 14.04.2024, 21:45

Wiosenne działania Motylków z grupy 0B

W naszej Motylkowej grupie przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy.

uczniowie grupy wraz ze studentkami UMCS prezentują maskotkę Koziołka Biznesmena

Wzięliśmy m.in. udział w Dniach Otwartych Szkoły, w czasie których zaprezentowaliśmy spektakl “O tym, jak strach na wróble szukał pracy”. Pojechaliśmy też do Radia Lublin na Tańcobajki “Kopciuszek 10 lat później”. Było dużo śmiechu, tańca i śpiewu. Jeszcze w lutym rozpoczęliśmy pracę metodą projektów, dzięki której poszerzamy naszą wiedzę z różnych tematów w aktywny sposób. Za nami takie zagadnienia jak: Lublin – moje miasto (jednym z działań było pieczenie cebularzy), H2O (zrobiliśmy m.in. ogromny statek podwodny wykorzystując materiały z recyklingu). W ramach projektu czytelniczego odwiedziliśmy szkolną czytelnię, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda praca biblioteki i sprawdziliśmy naszą znajomość utworów dla dzieci. Obecnie tworzymy swoje własne książki, a w sali zerówki powstaje Motylkowa biblioteka, z której będziemy wypożyczać książki do domu.

7 marca z okazji Dnia Kobiet nasi rodzice zorganizowali nam warsztaty robienia mydełek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przystąpiliśmy też do projektu “Przedsiębiorcze Dzieciaki” i w naszej sali zamieszkał Koziołek Biznesmen, który towarzyszy nam w rozwijaniu przedsiębiorczości oraz kreatywności. Nie mogąc doczekać się wiosny wybieraliśmy się na spacery, w czasie których prowadziliśmy obserwacje i szukaliśmy jej oznak, a kiedy w końcu przyszła - uroczyście ją przywitaliśmy. Nie lada gratką dla fanów sportu motylkowej grupy okazał się udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez zawodniczki MKS-u. W kwietniu odwiedziła nas również mama Miłki - Pani Mecenas Katarzyna Wysokińska, która opowiedziała nam o zawodzie adwokata. Każdy z nas miał również okazję poczuć się jak prawdziwy adwokat, prokurator lub sędzia przymierzając togi uszyte specjalnie w dziecięcych rozmiarach. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy upominki. Mimo wielu wydarzeń nie zabrakło oczywiście czasu na codzienną pracę, wykonywanie zadań w grupach freblowskich czy swobodną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Uczniowie grupy 0B wraz z wychowawczyniami
E. Braniewska, A. Prażmo