Ratownik medyczny w świetlicy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Świetlica
Tag img 26.04.2024, 21:15

Ratownik medyczny w świetlicy

23 kwietnia 2024 r. odbyło się w świetlicy spotkanie z p. Konradem Liberą – ratownikiem medycznym.

wspólne foto ratownika z dziećmi

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas 1A, 1E oraz 2D. Głównym celem spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie zachłyśnięcia się.

Pan Konrad wyjaśnił na czym polega jego praca oraz zaprezentował sprzęt ratownictwa medycznego, którym się posługuje. Dzieci uczyły się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Największą atrakcją dla uczniów były ćwiczenia praktyczne na fantomie oraz zapoznanie się z defibrylatorem AED.

Na początku dzieci uważnie przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według jego wskazówek naśladowały masaż serca. Ponadto świetliczaki korzystając z okazji utrwaliły sobie znane im już numery alarmowe służb ratowniczych. Uczestnicy tego spotkania byli bardzo aktywni podczas warsztatów wykazując się ogromną wiedzą, jednakże zadawali również wiele pytań odnośnie pracy ratownika medycznego. Było to bardzo interesujące spotkanie dla naszych podopiecznych poszerzające wiedzę i umiejętności jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Spotkanie odbywało się w bardzo przyjemnej atmosferze, przekazując dzieciom naszej świetlicy wiele cennych rad, które mogą zostać wykorzystane w przyszłości. Uczniowie podziękowali p. Konradowi laurką samodzielnie wykonaną - za poświęcony czas oraz przekazania niezbędnych informacji na temat ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

Spotkanie zorganizowała i tekst przygotowała p. Edyta Krawczyk