Projekt “Przedsiębiorcze Dzieciaki” w 0B - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy "0"
Tag img 15.04.2024, 23:00

Projekt “Przedsiębiorcze Dzieciaki” w 0B

Nasza szkoła jako jedna z 15 placówek oświatowych na terenie Lublina bierze udział w kolejnej edycji “Przedsiębiorczych Dzieciaków”.

studentka prezentuje dzieciom loga lubelskich firm

Celem projektu jest zdobywanie przez uczniów pierwszych doświadczeń związanych z przedsiębiorczością. W czasie warsztatów prowadzonych przez studentki Pedagogiki z UMCS dzieci z grupy 0B uczyły się m.in. o tym, czym jest przedsiębiorczość, jak rozwijać swoja pasję i talent oraz co jest potrzebne do założenia własnej firmy. Przez cały okres realizacji projektu dzieciom towarzyszy postać Koziołka Biznesmena.

W ramach prowadzonych działań, oprócz udziału w warsztatach poprzedzonych zawarciem grupowego kontraktu, tworzyliśmy zabawki z recyklingu oraz zorganizowaliśmy Koncert Talentów, podczas którego każde dziecko miało okazję zaprezentować swój niepowtarzalny talent czy pochwalić się swoim hobby. Przed nami emocjonujące wycieczki do różnych firm oraz osób kreatywnych, które pozwolą dzieciom zgłębić tajniki działania różnych biznesów. Rozpoczęliśmy również działania mające na celu założenie własnej firmy, w której zerówkowicze będą mogli zdobywać środki na realizację określonego przez siebie celu. To niezwykłe doświadczenie będzie nie tylko rozwijać postawy przedsiębiorczości czy umiejętność współpracy u najmłodszych uczniów naszej szkoły, ale również uczyć ich odwagi, innowacyjności i samodzielności.

W galerii zdjęć znajduje się fotorelacja z dotychczasowych działań.

Informację przygotowała Ewelina Braniewska