Pasowanie na "Świetliczaka" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Świetlica
Tag img 29.10.2023, 21:00

Pasowanie na "Świetliczaka"

W dniach od 25 września do 6 października odbyła się uroczystość przyjęcia do grona Świetliczaków nowo przybyłych dzieci klas pierwszych.

grupa przedszkolaków

I tak klasy 1A, 1B, 1C, 1D i 1E - zostały w miłej atmosferze radości, przyjaźni i zaufania przyjęte do grona świetlicowego. Podczas uroczystości pasowania w świetlicy naszym podopiecznym towarzyszyły: konkurencje sportowe m.in. tory przeszkód, wyścigi na dużych piłkach, slalom z woreczkiem na głowie i rzut piłką do celu. Testy wiedzy o szkole i kodeks świetlicowy. Łamańce językowe, w której dzieci ruchowo potwierdzały lub negowały odpowiedzi na pytania zadawane przez nauczyciela. Trzecią konkurencją była siła na punkty zwana „Próbą mądrości”, w której nauczyciel zadawał pytania dotyczące naszej szkoły i świetlicy - dzieci odpowiadały tak lub nie. Decydował spryt i refleks - oczywiście dzieci poradziły sobie z tym zadaniem na piątkę:). Na zakończenie uczniowie zostali pasowani, wręczono im oznaki i ordery Świetliczaka oraz słodki upominek. Całej uroczystości towarzyszyła pracowitość, uśmiech i dobra zabawa. Wydarzenie poprowadziły panie ze świetlicy: Biała Barbara, Katarzyna Kargol, Martyna Maleńczuk, Aleksandra Kruszewska i Adrianna Nowak.