Parada Postaci Literackich - konkurs teatralny dla uczniów klas IV-VII - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Biblioteka, Konkursy
Tag img 22.04.2024, 17:45

Parada Postaci Literackich - konkurs teatralny dla uczniów klas IV-VII

Jak co roku, w ramach szkolnych obchodów Tygodnia Bibliotek, ogłaszamy konkurs dla uczniów klas IV-VII na najciekawszą prezentację ulubionej postaci literackiej.

logotyp konkursu

Należy przygotować kostium, rekwizyty oraz krótkie (5-10 minutowe) przedstawienie bohatera (bohaterów) książki. Występować można indywidualnie lub zespołowo (max. 6 osób w zespole). Komisja konkursowa oceniać będzie zaprezentowane kostiumy, rekwizyty, inscenizację oraz pomysłowość młodych aktorów. Konkurs odbędzie się 22 maja 2024 roku (w środę) o godz. 8.45 w stołówce szkolnej. Po jego zakończeniu uczestnicy przejdą barwnym korowodem po salach lekcyjnych, odgrywając przygotowane scenki teatralne. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, natomiast wszyscy biorący udział w konkursie uzyskają oceny celujące z języka polskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu i życzymy dobrej zabawy.

Organizatorki konkursu:
Ewa Pawłowska-Pecka