Nasza szkoła po raz kolejny rodziną adopcyjną - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Wolontariat
Tag img 22.03.2024, 23:30

Nasza szkoła po raz kolejny rodziną adopcyjną

Dnia 15 marca nasza szkoła stała się rodziną adopcyjną dla dziewczynki z Ugandy w ramach akcji "Adopcja Serca".

dziewczynka z Afryki którą opiekuje się nasza szkoła

Na ręce pań wicedyrektor: Marioli Krawczyk i Moniki Tarkowskiej kwestionariusz adoptowanego dziecka wraz ze zdjęciem przekazała pani Agnieszka Strycharczuk, główna odpowiedzialna za Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI w Polsce. Na uroczystości, która zgromadziła liczne grono uczniów i nauczycieli z naszej szkoły, obecny był również pan Modeste Habiyaremye z Rwandy, student UMCS. Modeste stracił rodziców w czasie wojny domowej i został adoptowany za pośrednictwem Ruchu MAITRI. Dzięki temu wykształcił się i usamodzielnił. Opowiadał w jaki sposób "Adopcja Serca" odmieniła nie tylko jego los, ale także losy wielu afrykańskich dzieci.

Betty Anyait - nasza nowa podopieczna mieszka w miejscowości Katakawi z mamą i szóstką rodzeństwa. Mieszkają oni w domku krytym strzechą z trawy i nie posiadają własnego pola do uprawy. Ponieważ rodziny nie stać aby posyłać Betty do szkoły, my będziemy jej pomagać aby mogła zrealizować swoje marzenia.

Warto przypomnieć, że szkoła przy ulicy Radości działa w programie "Adopcja Serca" już od prawie dwudziestu lat. Do tej pory była rodziną adopcyjną dla trojga dzieci z Konga i Rwandy: Musafiri, Bernadette i Bizimana.