Nasi wolontariusze w biurze "Adopcji Serca" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Wolontariat
Tag img 15.01.2024, 22:15

Nasi wolontariusze w biurze "Adopcji Serca"

Grupa wolontariuszy z naszej szkoły pracowała w biurze akcji „Adopcji Serca”.

grupa uczniów w biurze akcji

Przed tygodniem grupa wolontariuszy z klasy 7D: Miłosz Thiede i Kewin Węgłowski oraz z klasy 8A: Nicole Szalast, Julia Pędzisz oraz Fabian Wronka, pod opieką pani Agnieszki Goliszek, pracowała w biurze „Adopcji Serca” przy pakowaniu korespondencji do rodziców adopcyjnych dzieci z Afryki.

Lubelska wspólnota Ruchu MAITRI ma siedzibę przy ul.Filaretów 7, obok parafii św. Józefa i realizuje charyzmat pomocy najbiedniejszym z biednych poprzez dzieło „Adopcji Serca”. Celem akcji jest uchronienie najbiedniejszych od śmierci głodowej i chorób oraz zapewnienie dzieciom środków na naukę, opiekę medyczną i przygotowanie do samodzielnego życia. Ofiarodawca otrzymuje kwestionariusz osobowy i zdjęcie dziecka, może także podjąć z nim korespondencję. Szkoła Podstawowa nr 28 współpracuje z ruchem MAITRI od wielu lat. Obecnie jesteśmy rodziną adopcyjną dla Bizimana Chance, chłopca z Republiki Demokratycznej Konga, który dzięki nam uczęszcza do szkoły średniej.