Klasa 3C poznaje zawód projektanta - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy I-III
Tag img 15.04.2024, 20:00

Klasa 3C poznaje zawód projektanta

12 kwietnia w klasie 3C gościliśmy tatę naszej uczennicy Liliany Baczkowskiej, który jest projektantem.

zaproszony gość stoi przy tablicy i mówi do dzieci

Wyczerpująco opowiedział nam o swoim zawodzie, a to bardzo odpowiedzialna praca.

Projektant zajmuje się doborem urządzeń technicznych oraz przygotowaniem dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem wyceny zgodnie z zapotrzebowaniem dla prowadzonej inwestycji (budowy) np.: linii kolejowych, dróg oraz wielu innych obiektów. Dodatkowo do jego zadań należy sprawdzanie wykonanych projektów przez inne osoby w jego specjalności, kierowanie budową oraz wykonywaniem kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych.
Dzieci mogły zapoznać się z długimi... planami i książkami projektowymi, które przyniósł do pokazania.

Bardzo dziękujemy za wizytę w szkole i naszej klasie.

Agnieszka Rogus Domaszewska