Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w badmintonie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy IV-VIII, Sport
Tag img 30.11.2023, 14:15

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w badmintonie

W listopadzie uczniowie naszej szkoły w ramach współzawodnictwa sportowego miasta Lublin, uczestniczyli w zawodach w badmintonie.

wspólna prezentacja ekip biorących udział w zawodach

Najlepiej w swojej grupie wiekowej (klasy VII-VIII) wypadły uczennice Julia Piechnik i Natalia Sakowicz z klasy 7A zajmując 5 miejsce. We współzawodnictwie klas piątych i szóstych również piąte miejsce zajęły Agnieszka Greszta i Jagoda Karczmarz z klasy 5E oraz Anna Styk z klasy 6B.

Badminton jest popularnym sportem na całym świecie, a liczba osób grających w ten sport stale rośnie. Jest to łatwy do nauczenia się sport, który przynosi wiele korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej. Dzieci z naszej szkoły przygotowywały się do zawodów pod kierunkiem pań Iwony Dudek-Błaszczyk, Anny Barygi i Izabeli Paszek .

Informację przygotowała pani Iwona Dudek-Błaszczyk