Harmonogram konkursu "Mistrz Komputera" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img 05.01.2024, 16:45

Harmonogram konkursu "Mistrz Komputera"

Harmonogram XV Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego
"Mistrz Komputera"

Wszystkie ważne informacje: program konkursu, harmonogram, regulamin, oświadczenia, wyniki, dostępne będą na stronie internetowej organizatora konkursu (https://sp28.lublin.eu/aktywnosci-w-szkole/konkursy/mistrz-komputera).
Zgłoszenie do konkursu do 05 stycznia 2024 r. (piątek). Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy do 5 stycznia 2024r. https://forms.gle/e7qmwSpPGSdFkVib9.

W bieżącym roku szkolnym 2023-2024 odbędą się trzy etapy konkursu.

I etap – szkolny 10.01.2024 r. (środa)
Konkurs powinien odbyć się w szkołach, w godz. 10.00-12.00 – czas trwania 30 min.
Do drugiego etapu kwalifikuje się 2 uczniów z najlepszymi wynikami. W przypadku takiej samej ilości punktów decyzję o zakwalifikowaniu do dalszego etapu podejmuje zespół przeprowadzający eliminacje na podstawie dodatkowych pytań.

Uwaga!
Pytania konkursowe będą przesłane najpóźniej w dniu konkursu, do godziny 8.00 na wskazany przez nauczyciela służbowy adres e-mail. Klucz odpowiedzi do pierwszego etapu zostanie wysłany wraz z formularzem w którym należy zgłosić dwóch uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu w w/w sposób po godz. 15.00 w dniu konkursu.

Wyniki szkolnego etapu należy przesłać do dnia 17.01.2024 r. (środa).
Protokoły z I etapu oraz oświadczenie rodziców (wzór na stronie internetowej konkursu w zakładce Pliki do pobrania) należy pozostawić wypełnione w dokumentacji szkoły.

II etap – międzyszkolny – 13.02.2024 r. (wtorek) o godz. 11.00
Wygenerowany link do zadań otrzyma wcześniej opiekun na wskazany służbowy adres e-mail – dane dostępowe do platformy elearningowej (platforma Moodle na serwerze LSCDN). Opiekun przekazuje dane dostępowe uczestnikom konkursu i nadzoruje ich pracę na terenie szkoły. II etap przeprowadzony zostanie online. Uczestnik konkursu na wykonanie zadań ma 30 minut. Strona z zadaniami zostanie automatycznie uruchomiona o godzinie 11.00 i zamknięta o godz. 11.45. Ocenę zadań uczniów dokonuje komisja konkursowa powołana przez Dyrektora LSCDN w Lublinie.
Organizatorzy i Komisja konkursowa nie ponoszą odpowiedzialności za problemy techniczne związane z łączem internetowym uczestników.

III etap wojewódzki – odbędzie się stacjonarnie w dniu 20.03.2024 r. (środa) o godz. 14.00 w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Magnoliowa 8 w Lublinie. Uczniowie rozwiązują zadania na komputerze. Czas rozwiązywania zadań – 60 minut.
Uczestnictwo w III etapie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w konkursie oraz na opublikowanie imienia i nazwiska ucznia, nazwy szkoły, a także uzyskanych wyników, wykonanych zdjęć grupowych na stronie internetowej konkursu. W trzecim etapie konkursu, komisja wyłoni:
3 laureatów
30 finalistów

Wśród laureatów uczeń z najwyższą punktacją uzyska tytuł Mistrz Komputera, zaś dwóch kolejnych uczniów uzyska tytuł Wicemistrza Komputera. Decyzja komisji jest ostateczna, nie ma od niej odwołania.

Uwaga!
W sytuacji szczególnej, jeżeli np. wprowadzone byłoby nauczanie zdalne, konkurs przeprowadzony będzie dwuetapowo w formie zdalnej. Wówczas informacja zostanie zamieszczona a stronie internetowej konkursu. Ważne informacje przesyłane będą do nauczycieli na adres służbowy podany w zgłoszeniu. Na zakończenie podsumowania na uczniów czeka niespodzianka.

Podsumowanie konkursu
Wszyscy uczniowie biorący udział w III etapie konkursu zaproszeni są na uroczyste podsumowanie wraz z opiekunami. Uroczystość odbędzie się w gmachu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, ul. Bursaki 12 w dniu 18.04.2024 r. (czwartek) o godz. 10.00. Uczestnicy wraz z opiekunami przyjeżdżają na koszt własny. Wzorem ubiegłych lat dopiero w czasie podsumowania uczniowie dowiedzą się, które miejsce zajęli. Informacje o konkursie oraz laureatach i finalistach będą dostępne na stronie internetowej konkursu po uroczystym podsumowaniu.
Administratorem danych jest:
 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego, ul. Mickiewicza 24, 20-433 Lublin,
 Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, ul. Radości 13,20-530 Lublin,
 Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.