"Dzień hiszpański" w naszej szkole - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Wydarzenie
Tag img 24.04.2024, 21:00

"Dzień hiszpański" w naszej szkole

W dniu 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Języka Hiszpańskiego".

uczniowie wraz z nauczycielką języka hiszpańskiego

Za organizację tego dnia odpowiedzialna była Pani Katarzyna Andrzejczuk - nauczycielka języka hiszpańskiego.

Na naszych uczniów czekały zróżnicowane atrakcje: konkurs wiedzy o Hiszpanii, prowadzony przez Ignacego Opokę klasa 7D oraz Julitę Mielniczuk klasa 8C, teleturniej "Jaka to melodia? - wersja hiszpańska", prowadzony przez Karolinę Just i Judytę Sołtysiak z klasy 7D oraz pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt z klasy 8A i 8C (Zuzanna Kaca i Sandra Mielniczuk). Uczniowie przez cały dzień mogli losować karteczki z hiszpańskimi cytatami przetłumaczonymi na język polski. Na zakończenie tego dnia zatańczyliśmy wspólnie belgijkę.

Zwycięzcy konkursu wiedzy o Hiszpanii - Filip Mazurek, Karol Łątkowski, Mateusz Kuczaba, Mikołaj Lipski, teleturnieju "Jaka to melodia?" - Filip Mazurek, Antoni Łataś, Karol Szymański oraz tancerki - Zuzanna Kaca i Sandra Mielniczuk otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy!