Charytatywny kiermasz wielkanocny - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Wolontariat
Tag img 07.04.2024, 23:30

Charytatywny kiermasz wielkanocny

W dniach 26 i 27 marca Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką nauczycieli i Rady Rodziców zorganizowało kiermasz wielkanocny na cele dobroczynne.

uczennice i plakat reklamujący kiermasz

Można było kupić ręcznie robione i dekorowane stroiki, koszyczki, jajka, zające, kurczaki. Wszystko wyglądało niezwykle pięknie i kolorowo, było wyjątkowe i niepowtarzalne, a co najważniejsze - wykonane z sercem!

Autorami wielkanocnych ozdób byli: uczniowie młodszych klas, którzy tworzyli swe dzieła pod okiem nauczycieli ze świetlicy, uczniowie klas IV-VI, wolontariusze oraz rodzice a nawet dziadkowie! Celem akcji była pomoc naszym podopiecznym: Bizimana z Konga i Betty z Ugandy.

Ponieważ udało się zebrać aż 1000 zł, część pieniędzy przeznaczymy na jeszcze inne dzieło pomocowe.