Awans do finału 23. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Sukces
Tag img 10.04.2024, 21:45

Awans do finału 23. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Z przyjemnością informujemy, że 8 kwietnia grupa teatralna z naszej szkoły pod kierownictwem pań Agnieszki Adamczyk i Małgorzaty Piaseckiej wzięła udział w 23. Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Festiwal Najciekawszych Widowisk organizowanym przez CSK i przeszła do finału konkursu.

grupa teatralna w holu szkoły

Gratulujemy całemu zespołowi w składzie: Carmen Pałaszewska z klasy 7E, Maria Gałat, Hanna Garbacz, Viktoria Gembała, Wiktor Kluziak, Wojciech Michalczuk, Mateusz Moroziewicz, Bartosz Panasiuk, Maeve Rayan, Marta Rybak, Igor Walczuk, Gabriela Woszuk i Karolina Wójtowicz z klasy 6F. Finał konkursu odbędzie się w Domu Kultury w Świdniku w dniach 23, 24 i 25 kwietnia. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy naszej grupy.

Scenariusz przedstawienia został oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w naszej szkole - powstanie pierwszej klasy integracyjnej oraz sportowe osiągnięcia naszego ucznia zmagającego się z MPD. Porusza wciąż aktualny problem trudności w przełamywaniu barier spowodowanych innością między dziećmi, m.in. niepełnosprawnością fizyczną czy intelektualną, która jest powodem wykluczenia, niezrozumienia przez otoczenie. Tytuł przedstawienia "W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie…" - łączy ze sobą czas odległy i dzisiejszy, wskazuje, że nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach, jesteśmy w stanie przekraczać swoje słabości, pokonać wszelkie trudności i z nadzieją patrzeć w przyszłość.