Akcja „Adopcja Serca” - spotkanie z gościem z Afryki - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Wolontariat
Tag img 28.11.2023, 21:00

Akcja „Adopcja Serca” - spotkanie z gościem z Afryki

Dnia 21 listopada w ramach obchodów 35-lecia nadania imienia szkole i 25-lecia integracji odbyło się spotkanie dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły podsumowujące nasze prawie 20-letnie doświadczenie w pomocy potrzebującym dzieciom z Afryki.

wspólne grupowe zdjęcie uczestników spotkania

Spotkanie zostało zorganizowane przez koordynatorkę akcji ”Adopcja Serca” Agnieszkę Goliszek, która przygotowała prezentację na temat trojga adoptowanych przez naszą szkołę dzieci: Musafiri, Bernadette i Bizimana oraz na temat działań charytatywnych podejmowanych przez naszą szkolną rodzinę adopcyjną. Gościem honorowym na spotkaniu był pan Modeste Habiyremye, student UMCS pochodzący z Rwandy. Modeste stracił rodziców w czasie wojny domowej w Rwandzie i jako kilkulatek został adoptowany w ramach akcji „Adopcja Serca” przez rodzinę z Polski. Dzięki temu ukończył szkołę i usamodzielnił się. Gdy dorósł, pomagał siostrom misjonarkom w opiece nad sierotami. Na spotkaniu opowiadał, w jaki sposób pomoc z Polski trafia do dzieci z Afryki i jak wiele dzięki niej zyskują dzieci. Dziękował nam, że od tak wielu już lat trwamy w naszych działaniach na rzecz najbardziej potrzebujących.