Zajęcia "Kolorowy zawrót głowy" dla 5- i 6-latków: Zabawy z chustą animacyjną - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy "0"
Tag img 05.05.2024, 22:45

Zajęcia "Kolorowy zawrót głowy" dla 5- i 6-latków: Zabawy z chustą animacyjną

Z przyjemnością informujemy, że w ramach naszych Dni Otwartych w szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia dla najmłodszych pod opieką Anety Staszowskiej i Eweliny Braniewskiej.

zabawy na chuście z panią Eweliną

Cykl 8 spotkań, noszący nazwę "Kolorowy zawrót głowy", zapewnił dzieciom niezapomniane chwile pełne radości, kreatywności i ruchu.

Czym były zajęcia?
Podczas zajęć "Kolorowy zawrót głowy" dzieci miały okazję poznać fascynujący świat zabawy z chustą animacyjną. Pani Aneta i Pani Ewelina, doświadczone nauczycielki i animatorki, prowadziły dzieci przez różnorodne ćwiczenia, gry i zadania, które rozwijały ich sprawność fizyczną, koordynację oraz wyobraźnię.

Cel zajęć
Głównym celem zajęć było stworzenie przestrzeni, w której dzieci mogły swobodnie wyrażać siebie, rozwijać umiejętności społeczne poprzez interakcję z rówieśnikami oraz zdobywać nowe doświadczenia poprzez kreatywną zabawę, jak również poznać naszą szkołę.

Zawartość zajęć
Każde spotkanie składało się z różnorodnych aktywności, takich jak:
1. Ćwiczenia rozgrzewkowe: Początkowo dzieci miały okazję rozgrzać swoje ciała poprzez proste ćwiczenia fizyczne, które przygotowywały je do dalszych aktywności.
2. Zabawy z chustą animacyjną: Centralnym punktem zajęć były różnorodne gry i ćwiczenia wykorzystujące kolorową chustę animacyjną. Dzieci miały możliwość tańca, balansowania, układania wzorów oraz eksperymentowania z różnymi formami ruchu.
3. Ćwiczenia relaksacyjne: Po intensywnej zabawie dzieci miały okazję odpocząć i uspokoić swoje ciała podczas krótkich sesji relaksacyjnych, które pomagały im w skupieniu uwagi i odprężeniu.

Rezultaty
Efektem udziału w zajęciach było nie tylko rozwinięcie sprawności fizycznej i koordynacji, ale przede wszystkim budowanie pewności siebie, kreatywności oraz umiejętności współpracy i komunikacji z innymi dziećmi.