„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą.” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Sukces
Tag img 05.05.2024, 21:25

Na podstawie protokołu Wojewódzkiej Komisji Konkursowej z przebiegu III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą.” miło jest nam poinformować, że w etapie III - ponadwojewódzkim, wzięło udział 3 uczniów z naszej szkoły i cała trójka została laureatami.

konkurs historyczny dzieje oręża

Aby być laureatem należało zdobyć co najmniej 85% punktów (48 punktów). Najlepszy wynik z naszych uczniów uzyskała Agnieszka Szwed z klasy 6D – 52 pkt; Jan Gąska z klasy 7C uzyskał 50 pkt, natomiast Maciej Mitura z klasy 7C – 48 pkt. Jednocześnie do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w dniach od 4 do 6 czerwca zakwalifikowali się A. Szwed oraz J. Gąska i będą reprezentować województwo lubelskie.

Jeszcze raz brawa i serdeczne gratulacje za powyższe osiągnięcia.

informację przygotował pan Daniel Osiński