Wyjazd nauczycieli na job shadowing do Hiszpanii - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Erasmus+
Tag img 22.04.2024, 16:00

Wyjazd nauczycieli na job shadowing do Hiszpanii

W dniach od 15 do 19 kwietnia cztery nauczycielki z naszej szkoły: Agnieszka Goliszek, Grażyna Głowacka, Wiktoria Czerwińska i Patrycja Szafraniuk-Siuda aktywnie uczestniczyły w ramach programu Akredytacja Erasmus+ w zajęciach w szkole podstawowej Collegio Publico Ricardo Campilio w Santomerze koło Murcji.

ceremonia powitania

Partnerska szkoła prowadzi oddziały przedszkole oraz szkolne dla dzieci od 3 do 12 roku życia. W placówce oprócz dzieci hiszpańskich uczą się dzieci pochodzące z Maroko i innych krajów afrykańskich. Nauczycielki z SP nr 28 miały okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki, języka angielskiego, plastyki, przyrody, matematyki, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, rewalidacji oraz w warsztatach kulinarnych. Obserwowały także jak dzieci uczestniczą w zajęciach terenowych, co robią podczas przerw i jak wyglądają ich wzajemne relacje. Odbyło się również spotkanie z burmistrzem miasta i lokalnymi władzami oświatowymi.

Nauczyciele hiszpańscy i polscy zacieśnili więzy przyjaźni i odbyli rozmowy o dalszej współpracy szkół w ramach Akredytacji. Obie strony są zmotywowane do dalszych wspólnych działań. Teraz nasza szkoła oczekuje na rewizytę nauczycieli z hiszpańskiej Santomery zaraz po przerwie majowej.