Pilotaż pracowni arts & crafts - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Erasmus+
Tag img 21.03.2024, 20:00

Pilotaż pracowni arts & crafts

W ramach projektu Akredytacja Erasmus+ planowany jest w naszej szkole rozwój różnych pracowni rękodzielniczych i artystycznych.

początek układania mozaikowego słońca

Już teraz odbywają się pilotażowe zajęcia pracowni mozaikowej. Zajęcia w pracowni odbywają się w każdą środę w godzinach 14:15-16:15 (s. 132) i są otwarte dla uczniów klas IV-VIII. Pracownią opiekują się Barbara Bartnik (nauczycielka plastyki) i Joanna Filipowicz-Adamowicz.

Terminem „mozaika” określa się technikę zdobniczą, polegającą na wykonywaniu dekoracyjnego wzoru z wykorzystaniem różnokształtnych, małych, kolorowych kamieni, szkieł lub fragmentów ceramiki na uprzednio przygotowanym podłożu. My pracujemy głównie z płytkami ceramicznymi i już wkrótce efekty naszej pracy będzie można podziwiać na ścianach szkoły. Zobaczcie jak wesoło i kolorowo jest w naszej pracowni!

Wciąż można dołączyć - zapraszamy wszystkich chętnych!