Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Biblioteka
Tag img 16.10.2023, 22:00

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła przeszła pozytywną weryfikację wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0".

plakat narodowego programu rozwoju czytelnictwa

Jest to program uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W związku z tym przez cały rok szkolny będą podejmowane różnorodne działania edukacyjne służące promocji czytelnictwa oraz wspierające rozwój zainteresowań czytelniczych uczniów we wszystkich poziomach klas.
Zapraszamy do współpracy!