Mole książkowe kontra uzależnienie cyfrowe - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Biblioteka
Tag img 18.11.2023, 14:00

Mole książkowe kontra uzależnienie cyfrowe

Choć przestrzeń cyfrowa niezaprzeczalnie oferuje dzisiejszemu użytkownikowi liczne korzyści, to posiada ona również swoją mroczniejszą stronę, która może prowadzić między innymi do uzależnienia cyfrowego.

logo-grafika projektu edukacyjnego

Dlatego tak ważne jest, aby na każdym kroku edukacji i wychowania kłaść nacisk na uczenie jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu i social mediów. Warto również stwarzać możliwość do poznania innych sposobów spędzania wolnego czasu, które będą stanowić atrakcyjną alternatywę dla czasu poświęconego w sieci.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom powstał program projektu społeczno-edukacyjnego ,,Mole książkowe kontra uzależnienie cyfrowe”. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie i rozwój czytelnictwa wśród uczniów i nauczycieli oraz podniesienie świadomości na temat potrzeby równoważenia aktywności online i offline.

Koordynatorzy projektu:
Aleksandra Korga, Anna Miciuła, Aleksandra Wereska, Anna Wójcik