Lekcje o historii szkoły i patronie dla uczniów klas II-III - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Biblioteka, Klasy I-III
Tag img 23.11.2023, 21:30

Lekcje o historii szkoły i patronie dla uczniów klas II-III

W dniach od 14 do 22 listopada uczniowie wszystkich klas II i III odwiedzili czytelnię biblioteki szkolnej w celu wzbogacenia swojej wiedzy na temat historii i patrona SP nr 28.

uczeń i uczennica obok wystawionej na stojaku kroniki szkoły

Prowadząca zajęcia p. Ewa Pawłowska-Pecka prezentowała dzieciom pamiątki z czasów II wojny światowej, a także publikacje, symbole i odznaczenia Synów Pułku. Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się wystawa kronik szkoły, w tym najstarsza kronika Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Jednak największe emocje wywołała możliwość przymierzenia hełmów żołnierskich oraz odnalezienie swoich zdjęć jako pierwszoklasistów podczas uroczystości ślubowania.

Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne "Dziecko - żołnierz", z których powstała wystawa w gablocie na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do jej obejrzenia!