Konkurs Biblijny - etap diecezjalny - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Konkursy
Tag img 06.03.2024, 14:00

Konkurs Biblijny - etap diecezjalny

Po raz szesnasty na terenie naszej szkoły odbędzie się Diecezjalny Konkurs Biblijny „Biblia - Księga Życia”.

Celami konkursu są: zainteresowanie uczniów tematyką biblijną, pobudzenie młodzieży do wyrażania refleksji wynikających z lektury Pisma Świętego, sprawdzenie poziomu wiedzy z zakresu znajomości Pisma Świętego wśród uczniów, ukazanie Biblii jako źródła inspiracji dla twórców literatury i sztuki oraz przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty w zakresie języka polskiego.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Etap diecezjalny konkursu będzie miał miejsce 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00 w jadalni naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 17 uczniów z ośmiu szkół naszej diecezji.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.