Happening „Język polski jest ą ę” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Biblioteka, Klasy IV-VIII
Tag img 27.02.2024, 19:45

Happening „Język polski jest ą ę”

21 lutego w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się happening pod hasłem „Język polski jest ą ę” zaprezentowany na scenie w holu głównym szkoły.

wspólne foto uczestników happeningu

Uczniowie klasy 6C, przygotowani przez p. Ewę Pawłowską-Peckę i p. Marzannę Pogonowską, popisali się wspaniałą dykcją podczas recytacji łamańców językowych autorstwa rodzimych poetów. Zespół wokalno-instrumentalny „Frajda” brawurowo wykonał pod kierunkiem p. Mikołaja Giszczaka i p. Ewy Pawłowskiej-Pecki dwa autorskie utwory: „Czytelnicza metamorfoza” i szkolny song „Sfera Radości”, promując czytelnictwo i piękno języka polskiego. Występy ubarwił kolorowy korowód żywych literek w wykonaniu uczniów z klasy 6C, którym „artystyczną szatę graficzną” zapewniła p. Małgorzata Piasecka.

Podczas happeningu Jakub Dziwina z klasy 6C jako „G jak gościnny” wręczał zgromadzonej publiczności zaproszenia do czytelni, w której nauczyciele bibliotekarze przygotowali gry językowe, krzyżówki, szarady, zabawy i ciekawostki związane z obchodami.

Końcowym elementem imprezy była wizyta w świetlicy i w klasach „0” z prezentacją wierszy – łamańców językowych. Wszystkim do gustu przypadły występy młodych artystów, czemu dawano wyraz poprzez brawa i gratulacje.