Gramy i śpiewamy dla Pogotowia Opiekuńczego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Klasy IV-VIII, Wolontariat
Tag img 20.12.2023, 22:30

Gramy i śpiewamy dla Pogotowia Opiekuńczego

19 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas 5A, 6B, 6F i 7A pod opieką pań: Agnieszki Goliszek, Weroniki Pisklak, Grażyny Głowackiej, Agnieszki Adamczyk oraz pana Ireneusza Kurasiewicza przygotowali widowisko bożonarodzeniowe.

grupa uczniów mówi wiersz

Przedsięwzięcie to odbyło się na zakończenie akcji szkolnego Koła Wolontariatu mającej na celu zbiórkę darów dla Pogotowia Opiekuńczego przy ul. Kosmonautów w Lublinie.

Od początku grudnia wszyscy uczniowie SP nr 28, rodzice oraz nauczyciele przynosili produkty spożywcze, chemiczne, przybory papiernicze oraz zabawki. Biletem wstępu na widowisko była słodkość: ciastka, czekolady, batony, bombonierki i dziesiątki innych smakołyków. W sumie nasi artyści zebrali ponad 30 kilogramów słodyczy. Trochę przewrotne w tej sytuacji okazało się przezabawne przedstawienie w języku angielskim pt. „SANTA CLAUS GOES ON A DIET”. Uczniowie klasy 6B i 5A pod kierunkiem pani Agnieszki Goliszek pokazali jak powinna wyglądać zdrowa dieta i aktywny tryb życia św. Mikołaja. Renifery, które nie mogły już uciągnąć świętego, opracowały dla niego fitness plan i doprowadziły do jego sukcesu. Ponadto w widowisku usłyszeliśmy angielski wiersz: „Spelling Christmas” w wykonaniu uczniów klas 5A i 6B oraz wiersz „Why do the Bells of Christmas Ring” zaprezentowany przez Julię Bałdygę z klasy 6B. Uczniowie klasy 7A: Franek Bujak, Weronika Gadzała, Laura Budzyńska, Marta Michajłowa-Czuluk i Julia Piechnik zaśpiewali piosenki: „Feliz Navidad” oraz „Skrzypi wóz”. Franek Bujak zaprezentował mistrzowskie wykonanie w hollywoodzkim stylu znanej piosenki: „Let It Snow”, oraz z siostrą Łucją Bujak „Pierwsza Gwiazda”. Była to prawdziwa uczta dla ucha. Uczniowie klasy 6F wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę pastorałkami i kolędami: „Od serca do ucha”, „Dzisiaj w Betlejem”, a na koniec wszyscy uczestnicy wraz z publicznością zaśpiewali „Wśród nocnej ciszy”.

Widowisko zakończyła Pani Dyrektor Beata Kwiatkowska dziękując za zaangażowanie i gratulując wykonawcom talentu oraz składając uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.