eTwinning w bibliotece - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Biblioteka
Tag img 30.10.2023, 22:00

eTwinning w bibliotece

Jak co roku, w ramach Tygodnia eTwinning, pani Ewa Pawłowska-Pecka przeprowadziła w czytelni biblioteki szkolnej cykl zajęć: Bajkowa Akademia Angielskiego, w których tym razem wzięli udział chętni uczniowie z klas II, III, V i VIII.

grupa uczniów w czytelni szkoły

Podczas tych zajęć dzieci zapoznawały się z odczytywaną przez nauczyciela baśnią w wersji anglojęzycznej. Zadaniem młodszych słuchaczy było opowiadanie treści bajki na podstawie ilustracji, kontekstu kulturowego oraz poznawanego słownictwa. Starsi natomiast próbowali swych sił w samodzielnym tłumaczeniu tekstu. Następnie wszyscy uczniowie wykonali prace plastyczne – ilustrację do baśni anglojęzycznej podpisaną w tymże języku. Najpiękniejsze z nich zostały zaprezentowane w formie wystawy w gablocie na korytarzu szkolnym.