Andrzejkowy wieczór z książką - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Integracja, Klasy I-III
Tag img 01.12.2023, 20:00

Andrzejkowy wieczór z książką

29 listopada w ramach autorskiego programu: "Login: Książka", uczniowie z klasy 2A wraz z rodzicami uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Andrzejkowy wieczór z książką”.

tytułowe wspólne zdjęcie uczniów klasy 2a

Rodzice angażują się w akcję popularyzowania czytania książek, goszcząc na naszych zajęciach i prezentując książki, które warto przeczytać. W czasie środowego spotkaniu fragmenty książek przeczytali: pani Monika Zawślak – „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej, pan Maciej Ciećkiewicz – „Bohaterski Miś, czyli historia pluszowego niedźwiadka na wojnie” Bronisławy Ostrowskiej, pani Kinga Gawrońska –„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Loftinga oraz uczniowie z klasy 2A wraz z paniami – „Dzieci pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.

Na zakończenie spotkania każdy z rodziców wylosował i przeczytał sentencję na temat czytania. Warto zapamiętać chociaż jedną z nich:
- Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem. Kornel Makuszyński;
- Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela. Władysław Orkan;
- Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy. Henryk Sienkiewicz;
- Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Richard Steel;
- Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, po trzecie książki. Stanisław Konarski;
- Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać. Denis Diderot;
- Kto czyta - żyje wielokrotnie…. Józef Czechowicz;
- Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów. Kartezjusz;
- Czytajmy i uczmy się, chciejmy tylko, a będziemy wolnymi. Tadeusz Kościuszko.

p. Małgorzata Piasecka, p. Kinga Gawrońska