Akredytacja Erasmusa - kurs w Chorwacji - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Erasmus+
Tag img 21.11.2023, 21:00

Akredytacja Erasmusa - kurs w Chorwacji

W dniach 11-18 listopada pani Agnieszka Goliszek, nauczycielka języka angielskiego, uczestniczyła w międzynarodowym kursie dla nauczycieli w ramach projektu Akredytacja Erasmus+ w Chorwacji.

wspólna fotografia na tle panoramy Splitu

Temat szkolenia brzmiał „Teaching the Fun Way in the Digital Era”. Odbywało się ono w Maksima Training Centre w Splicie. Atmosfera była prawdziwie międzynarodowa! Uczestnikami kursu byli nauczyciele z krajów takich jak: Estonia, Francja, Grecja, Niemcy, Słowacja, Polska a nawet z odległej wyspy Aruba. Wielonarodowość i różnorodność sprzyjała wzajemnemu czerpaniu inspiracji, wymianie doświadczeń i nawiązaniu kontaktów w celu przyszłych wymian uczniowskich oraz obserwacji pracy „job shadowing”. Dzięki tej mobilności pani Goliszek wzbogaciła swój warsztat metodyczny o nowe pomysły na pracę outdoorową z uczniami, ciekawe metody projektów, wykorzystanie AI w procesie nauczania języka i poznała nowe aplikacje przydatne w nauczaniu języka. Zdobytym doświadczeniem zamierza podzielić się z koleżankami z pracy.
W czasie pobytu w Splicie nauczyciele mieli okazję do zwiedzenia miejscowych szkół i zapoznania się z chorwackim systemem szkolnictwa. Po obowiązkowych zajęciach nauczyciele mieli możliwość poznania Splitu oraz pobliskiego regionu.