Akredytacja Erasmusa – kurs standardowego języka ogólnego: angielskiego oraz niemieckiego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Tag img Erasmus+
Tag img 18.12.2023, 17:30

W listopadzie i grudniu 2023 r. kadra kierownicza Szkoły Podstawowej nr 28 uczestniczyła w kursach językowych w ramach Akredytacji Erasmusa.

fotografia grupowa uczestników kursu językowego na Malcie

Pani dyrektor Beata Kwiatkowska, p. wicedyrektor: Mariola Krawczyk, Iwona Sidor oraz Monika Tarkowska szlifowały język angielski razem ze studentami z różnych krajów Europy: z Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii pod słońcem Malty w szkole językowej Maltalingua w Saint Julians. Szkoła języka angielskiego Maltalingua jest oceniana jako jedna z najlepszych szkół języka angielskiego na Malcie i w Europie. Szkoła mieści się w odrestaurowanym zabytkowym budynku z widokiem na malowniczą i tętniącą życiem zatokę St. Julian’s. Największą atrakcją szkoły jest duży taras na dachu i basen, który jest głównym miejscem spotkań towarzyskich szkoły. Kluczowe atuty Maltalingua polegają na zapewnianiu wysokiej jakości kursów języka angielskiego, a także oferowaniu pełnego pakietu zajęć. Szkoła jest jedną z niewielu szkół języka angielskiego na Malcie będących własnością Wielkiej Brytanii.

Natomiast p. wicedyrektor Agnieszka Krupa zgłębiała tajniki języka niemieckiego podczas kursu językowego w F+U Academy of Languages - Language School w Heidelbergu. Heidelberg to miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar. Pani wicedyrektor uczestniczyła w kursie dla studentów pochodzących z różnych krajów Europy, Azji oraz Ameryki Łacińskiej. Szczególnie cenne były dla niej kontakty językowe z ludźmi o wielokulturowej proweniencji.

Uczestniczki kursów językowych potwierdzają ich wysoką jakość oraz podkreślają atrakcyjność zajęć. Są przekonane, że zdobyta wiedza i umiejętności będą w pełni wykorzystywane w pracy nad budowaniem wizerunku szkoły przyszłości, w realizacji zadań dydaktycznych, wynikających z pełnienia funkcji kierowniczych, w sprawowaniu nadzoru pedagogicznego oraz zarządzaniu szkołą.